Jdi na obsah Jdi na menu
 


o mně..

 

 

Jmenuji se Berenika Haladová, narodila jsem se a žiju v Praze. Básničky píšu už od dětství. Fotografování se aktivně věnuji přes 10 let, ale už jako malá jsem nadšeně lítala s tátou po Praze a lovila obrázky svým prvním fotoaparátem značky Ljubítěl. Mým prvním jednoduchoučkým digitálním fotoaparátem byl Olympus C-725. Po něm následovala moje milovaná fudžinka Fuji S 7000 - úžasný a šikovný foťáček, který mě provázel tou nejdůležitější fází objevování fotografického řemesla i poetiky. Nyní fotím fotoaparátem Canon EOS 450D.
Ráda se dívám na svět kolem sebe a snažím se objevovat a zachytit všední věci tak, jak je rychlejdoucí kolemjdoucí zpravidla nestihnou postřehnout.
Mou největší láskou, kromě focení, je hudba. Proto v mých albech najdete hodně fotek muziky a muzikantů. Ráda se pokouším zachytit zajímavé momenty a emoce. Další mé oblíbené téma jsou nalezená zátiší.
Od chvíle, kdy jsem se naučila své pocity malovat písmenky do básní a zachytit kouzelnou krabičkou do obrázků, posílám tyhle vzkazy po větru do světa. Je pro mě důležité hledat střípky světla a krásy kolem sebe. Pokud se potkají i s vaším srdcem, budu ráda...Před lety jsem se nejprve pokoušela nesmělými krůčky zvládnout alespoň základy techniky fotografování. Od okamžiku, kdy moje obrázky začínaly alespoň náznakem sdělovat to, co jsem se jimi snažila říct, začala jsem je doprovázet slovem. Někdy vznikají nejprve verše, a k nim hledám vhodný obraz, který by myšlenky a pocity „poponesl“ ještě dál. V poslední době ale stále častěji vzniká nejprve fotografie, ke které se časem vylíhnou ta správná slova a písmenka. Chcete-li nahlédnout klíčovou dírkou, co těší moji duši, buďte vítáni ;)
*o*b.